вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane prędko się dewastują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od poprawnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий